Dług to nie wstyd #2

Projekt Dług to nie wstyd #2, to kampania społeczna, która została przygotowana przez fundację na 17.11.2020 r. ( Ogólnopolski Dzień bez Długów).

Fakt zaciągania zobowiązań finansowych nie jest niczym niezwykłym. Kwestia zadłużenia dotyczy wszystkich środowisk i grup społecznych – bez wyjątku – dług może mieć każdy z nas…

Kampania jest kontynuacją kampanii „Dług to nie wstyd” zainicjowanej w 2019r., oraz kampanii „Anonimowi kredytoholicy”, której założeniem było powołanie pierwszej w Polsce grupy wsparcia dla anonimowych kredytoholików. Wszystkie te kampanie osiągnęły wielki sukces i były doceniane za innowacyjne podejście do problemu zadłużenia jako schorzenia behawioralnego.

Jednocześnie, poprzez tego typu działania zwracamy uwagę, że zadłużonym często towarzyszy strach, wstyd i poczucie bezradności. Dla wielu dłużników są to bariery nie do pokonania, dlatego chcielibyśmy aby nasze działania uświadomiły im, że dług to nie wstyd, a jedynie problem do rozwiązania. Celem jest tu zmiana myślenia, zachowania wobec określonego problemu społecznego.

Kampania społeczna Dług to nie wstyd #2

Więcej o projekcie / możliwość zadawania pytań:

e-mail: proeconomicobono@gmail.com

infolinia: +48 608 898 586 czynna od 17.11.2020 r. do 26.12.20120 r. w godz. 6-10 i 18-22.

Kampania społeczna Dług to nie wstyd #2