Pożyczki społecznościowe /social lending/ na rynku polskim w latach 2008 – 2012. Ujęcie teoretyczne i empiryczne.

Pożyczki społecznościowe /social lending/ na rynku polskim w latach 2008 – 2012. Ujęcie teoretyczne i empiryczne. To pierwsza pozycja wydana w ramach działalności wydawniczej Fundacji Pro Economico Bono.

Autor opisuje w niej twór finansowy jakim jest zjawisko social lending (pożyczki społecznościowe), umieszczając je na tle bardzo agresywnego rynku finansowego na którym prym wiodą tradycyjne instytucje finansowe jakimi są banki.

Czy pożyczki społecznościowe są alternatywą dla sektora bankowego? Czy są bezpieczne? W jaki sposób społeczeństwo wykorzystuje ten produkt? Czy z niego korzysta i z jaką częstotliwością? Czy sama idea produktu może się przyjąć w takim społeczeństwie jak polskie? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi w powyższej pozycji.

Zapraszamy do lektury!

Ze swojej działalności wydawniczej fundacja nie będzie czerpać benefitów finansowych. W przypadku zebrania środków przekazywanych w formie dobrowolnych datków, zostaną one przeznaczone na projekty realizowane dla naszych podopiecznych. Wspomóż podopiecznych Fundacji Pro Economico Bono i przekaż dobrowolny datek.

Dziękujemy!

Szczegóły:

Tytuł: Pożyczki społecznościowe /social lending/ na rynku polskim w latach 2008 – 2012. Ujęcie teoretyczne i empiryczne.

Autor: Robert Jeżewski

Wydawnictwo: Fundacja Pro Economico Bono

Kategoria: Ekonomia społeczna

Rozmiar pliku: 3.64 MB

Rok publikacji: 2021

ISBN: 978-83-959601-0-9

Język: polski

Ilość stron: 259

Cena: 39,90 PLN

Plik do pobrania: PDF